Jak udekorować przestrzeń nad schodami

Urządzenie własnego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim rozpoczniemy planowanie prawdopodobnie nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię lustrowanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie najnowszych czasopism.
Zwykle koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi kolej również na mniej znaczące składniki wystroju mieszkania. Przykładem może być ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ większość z domowników będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, niezbędne są rodzinne fotografie. Najlepiej wywołać je w różnorakich wymiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu domach brakuje odpowiedniego miejsca, aby eksponować familijne fotografie.

Niespotykanym pomysłem na urządzenie przestrzeni nad schodami jest wybranie ciekawej fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie powiększy się. Ciekawy wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie pomysły, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo lokatorów.

birthday wish