Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, by był to moment niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, lecz w przypadku gdy malec jest wielbiciel jednej bajki lub filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, aby na przyjęciu pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, ale zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Również gry muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche zum 50

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym pomysłem może być również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony tylko do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo efektownie). Warto postawić także na słodsze przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie przyjęcia odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.