Gdy się zmotywować do kampanie z otyłością

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz stan ducha pogarsza się. Ogarnia nas dół, marazm i obojętność do wszelkich aktywności życiowych. Unikamy widywania się ze znajomymi. 

Dopada nas strach przed tym co powiedzą o nas ludzie. Musimy zatem coś z tym zrobić. Najważniejszym czynem prowadzącym do osiągnięcia powodzenia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to między innymi nowa bluzka, nowe spodnie, podróż w wyśnione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, komplement przyjaciół czy podziw w oczach nieznanych ludzi . Jak więc zmotywować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak dużą chęć schudnięcia?

2. Zgadzaj się na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia marzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie gdy odniesiesz cel. To pozwoli Tobie przeżyć w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i wyróżniaj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie węglowodanami. Pozwól sobie na bilet n wystawę, wizyta u kosmetyczki, biżuterię .

5. Poszukaj znajomego, z którym możesz konkurować. Waszym postanowieniem będzie, kto prędzej zrzuci kilka kilogramów. Ściganie się zazwyczaj pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.